close
تبلیغات در اینترنت
دکتر قالیباف در یادواره شهدای نازی آباد: آبان نمادی از بی اعتمادی، بدبینی و اعتراض ما به آمریکاست دکتر محمدباقر قالیباف، شهردار تهران، در یا

ستاد مردمی دولت کار و کرامت (تغییر به نفع مردم)

دکتر قالیباف در یادواره شهدای نازی آباد: آبان نمادی از بی اعتمادی، بدبینی و اعتراض ما به آمریکاستدکتر محمدباقر قالیباف، شهردار تهران، در یادواره شهدای نازی آباد، با بیان اینکه همه زندگی مادی و معنوی خود را مدیون شهدا هستیم، گفت: گذشت زمان و آمدن ایام بزرگترین وذکر و یادآوری برای همه ماست و خداوند ماه های مختلف از جمله رجب، شعبان، رمضان، محرم و صفر و اعیادی چون غدیر و قربان و مناسبت های مختلف را به عنوان فرصتی برای ما قرار داده تا از این فرصت ها درس بگیریم و از آن برای ادامه زندگی و اصلاح آن بهره…

banner
جستجوگر پیشرفتهآخرین ارسال های انجمن
عنوان پاسخ بازديد آخرين ارسال
سامانه کارانه راه‌اندازی شد/ متقاضیان با هر مهارت و تخصصی ثبت‌نام کنند سامانه کارانه راه‌اندازی شد/ متقاضیان با هر مهارت و تخصصی ثبت‌نام کنند 1 35 sahebi
پیغام قالیباف به روحانی بعداز انتخابات پیغام قالیباف به روحانی بعداز انتخابات 0 278 hassan
 زندگینامه دکتر محمدباقر قالیباف زندگینامه دکتر محمدباقر قالیباف 0 157 hassan
كارگروه مشترك شهرداري و استانداري براي حل مشكلات حريم شهر تهران كارگروه مشترك شهرداري و استانداري براي حل مشكلات حريم شهر تهران 0 67 farmhand
افتخار پادویی افتخار پادویی 0 292 farmhand
یک خواسته از خدا یک خواسته از خدا 0 64 farmhand
ملاقات بعد از ١١سال ملاقات بعد از ١١سال 0 71 farmhand
 همکلاسی‌ها و همرزمان سال‌های دفاع مقدس همکلاسی‌ها و همرزمان سال‌های دفاع مقدس 0 105 farmhand
رفته بودیم برای باز کردن جوی آب، نه دعوا رفته بودیم برای باز کردن جوی آب، نه دعوا 0 99 farmhand
خاطره‌ای از دلاوری های بسیجیان آذربایجانی خاطره‌ای از دلاوری های بسیجیان آذربایجانی 0 100 farmhand
[Forum_Post_Title] صفحه اول انجمن | [Forum_Post_Title] ثبت نام در انجمن | [Forum_Post_Title] ورود به پنل کاربری
دکتر قالیباف در یادواره شهدای نازی آباد: آبان نمادی از بی اعتمادی، بدبینی و اعتراض ما به آمریکاست
دکتر محمدباقر قالیباف، شهردار تهران، در یادواره شهدای نازی آباد، با بیان اینکه همه زندگی مادی و معنوی خود را مدیون شهدا هستیم، گفت: گذشت زمان و آمدن ایام بزرگترین وذکر و یادآوری برای همه ماست و خداوند ماه های مختلف از جمله رجب، شعبان، رمضان، محرم و صفر و اعیادی چون غدیر و قربان و مناسبت های مختلف را به عنوان فرصتی برای ما قرار داده تا از این فرصت ها درس بگیریم و از آن برای ادامه زندگی و اصلاح آن بهره بگیریم. همچنین ماه های محرم و صفر نقش برجسته ای در حفظ اسلام مخصوصا برای این زمان فراهم کرده که باید درس های فراوانی از آن بگیریم.

 دکتر قالیباف ادامه داد: یکی از ویژگی های مهم محرم و نهضت امام حسین(ع) چندوجهی بودن آن است. حضرت امام حسین(ع) در ظلم ستیزی، برقراری قسط و عدل و برپایی امر به معروف و نهی از منکر تلاش می کردند. البته ما از امام حسین(ع) فقط ظلم ستیزی را یاد نگرفتیم. ایشان بسیار مهربان بودند و حسن خلق هم داشتند و در کنار محبت در زندگی صبر و شکیبایی فراوانی داشتند. امام حسین(ع) در هر شرایطی تسلیم اراده خداوند شدند، چه در لحظات سخت ظهر عاشورا و چه در فشارهایی که قبل از عاشورا تحمل کردند.
 
وی اضافه کرد: اگر به دنبال یک بصیرت عاشورایی هستیم، یاد گرفته ایم که دین خط قرمزها، اصول و فروع، جهاد اکبر و جهاد اصغر دارد. دین به ما یاد داده که تقدم و تاخر را بشناسیم و اولویت ها را تشخیص دهیم. ما وظیفه داریم تا عاشورا را آنگونه که هست درک کنیم و نسبت به آن معرفت پیدا کنیم و تنها به یک عزاداری صرف بسنده نکنیم.

 
ایستادگی ما در مقابل آمریکا ریشه در فرهنگ اهل بیت و شناخت دقیق از فرهنگ امام حسین(ع) دارد

شهردار تهران افزود: با همین فرهنگ است که ما در روز 13 آبان که تقارن با آغاز محرم داشت شعار مرگ بر آمریکا سر دادیم. اگر ما مقابل آمریکا ایستاده ایم این ایستادن یک حرکت سیاسی و مصلحت اندیشانه نیست، بلکه ریشه در فرهنگ اهل بیت و شناخت دقیق از فرهنگ امام حسین(ع) دارد. 13 آبان نمادی از بی اعتمادی، بدبینی و اعتراض ما به آمریکاست. 13 آبان نمادی است که نشان می دهد ما بدون آمریکا هم می توانیم پیشرفت کنیم.

 
وی معتقد است اگر امام حسین(ع) در مقابل ظالم ایستاد ما هم باید در مقابل ظالم بایستیم. همانطور که امام راحل ما با برداشتی صحیح از فرهنگ عاشورا در روز 15 خرداد 1342 مقابل ظلم ایستادند و هرگز در مقابل شاه تا بن دندان مسلح که این همه امکانات و ساواک و غیره را در کنار حمایت آمریکا داشت، کوتاه نیامدند.

 
دکتر قالیباف ادامه داد: حتی نزدیکان امام(ره) در حوزه هم به ایشان توصیه کردند شما که سرباز و پشتیبانی و امکانات ندارید چرا اصرار بر قیام دارید. اما امام(ره) با شناختی که از محرم، مقابله با ظلم و ظلم ستیزی داشتند به وظیفه خود عمل کرده و چون بر مدار سنت های الهی حرکت کردند، پیروز شدند. بنا براین نهضت ما هم برگرفته از فرهنگ عاشورا و کربلا بود. ما با همان روحیه ظلم ستیزی، ایثار و شهادت طلبی در دوران دفاع مقدس در مقابل تجاوز دشمنان ایستادیم و با گروهک های مختلف مبارزه کردیم.

 
ملت ما به دنبال این است که نه به کسی ظلم کند و نه اینکه کسی به او ظلم کند

شهردار تهران در ادامه با اشاره به واژه «نرمش قهرمانانه» که از تدابیر مقام معظم رهبری است، گفت: این بدان معناست که با ظالمان سخن گفته شود تا آنها به راه راست هدایت شوند و کسانی که بهانه می کنند که ما می خواهیم دشمن تراشی کنیم بفهمند که اصلا این طور نیست و ما به دنبال دعوا نیستیم. ملت ما به دنبال این است که نه به کسی ظلم کند و نه اینکه کسی به او ظلم کند.

 
دکتر قالیباف با بیان اینکه مهمترین مولفه در همه تصمیمات ما در مسایل داخلی و خارجی تکیه کردن و توجه به مردم است، خاطرنشان کرد: در پیروزی انقلاب، تداوم انقلاب و دوران دفاع مقدس در هر شرایطی که به مردم تکیه دادیم به پیروزی رسیدیم و هرگاه از جای دیگر کمک خواستیم و به مردم تکیه و توجه نکردیم به پیروزی نرسیده ایم.

 
وی افزود: این افتخار برای ملت ما ماند که در مقابل ظلم ایستاد و توفیق شکست ظالم را پیدا کرد. مبارزه با ظالم حتما سختی و مشقت فراوان دارد و ما در این راه باید کمر همت ببندیم.

 
به گفته شهردار تهران محرم، صفر و فرهنگ قرآن و اهل بیت است که به ما اجازه می دهد فرزند، برادر، همسر و آبرویمان را فدای اسلام کنیم ولی هرگز اجازه نداریم عزتمان را بفروشیم. اینها هیچ منافاتی هم با حرف زدن با آمریکا ندارد. چراکه امام حسین(ع) هم تا آخرین لحظه به دنبال هدایت دشمنانش بود.


باید با تاسی به فرهنگ اهل بیت در راه برقراری قسط و عدل تلاش کنیم

وی تاکید کرد: حال که باید متکی به خود و ملت خود باشیم باید بدانیم که ما مسئولین و کسانی که شما و شهدا این فرصت را برایمان فراهم کردند که امروز قدرت در اختیار داشته باشیم باید با تاسی به فرهنگ اهل بیت در راه برقراری قسط و عدل تلاش کنیم.چراکه از نبی مکرم اسلام(ص) نقل شده که یک ساعت تلاش برای برقراری عدالت و قسط در جامعه از 70 سال عبادت ارزش بیشتری دارد.


دکتر قالیباف افزود: همچنین زمانی که حضرت علی(ع) خلیفه و امام جامعه بودند، در مدینه همه فقرا می توانستند نان گندم بخورند، آب سالم بنوشند و خانه داشته باشند.
 

یه اعتقاد وی فقط صرفا با شعار دادن و موضع گرفتن به تنهایی نمی توان از اسلام دفاع کرد و آن را به جهانیان معرفی و انقلاب را به نسل آینده معرفی کرد.
 

شهردار تهران با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که فرموده بودند دشمن شماره یک ما آمریکاست و راه مبارزه با آمریکا چیزی نیست جز کار، کار و کار تصریح کرد: ایشان نفرمودند راه مبارزه با آمریکا شعار، شعار و شعار است.

 در جامعه ای که در آن فقر باشد ندای ملکوتی ایمان شنیده نمی شود

وی ادامه داد: همانقدر که امر به معروف و نهی از منکر مهم است مبارزه با فقر هم مهم است و درجامعه ای که در آن فقر باشد ندای ملکوتی ایمان شنیده نمی شود.
 

دکتر قالیباف سپس خطاب به نمازگزاران مسجد امام حسن مجتبی(ع) نازی آباد گفت: من مدیون شما شهروندان عزیز در این شب عزیز باشم، اگر در کارم یک لحظه حس و روحیه دوران دفاع مقدس وجود نداشته باشد و رفتار اداری پیدا کرده باشم.
 

وی با اشاره به قول خود به شهروندان تهرانی که تلاش می کنیم فاصله شمال و جنوب شهر بیشتر نشود گفت: امروز مدعی هستیم این فاصله نه تنها بیشتر نشده بلکه کمتر هم شده است.
 

دکتر قالیباف ادامه داد: نمی گویم در شهرداری هیچ تخلف و رشوه گیری وجود ندارد و مردم اذیت نمی شوند ولی فساد بسیار کاهش یافته است. از این رو در دوره جدید مدیریت شهری با همکاران رزمنده، انقلابی و متعهد خود که در شهرداری تعدادشان کم نیست، کمر همت بسته ایم که با کمک و مشارکت شما شهروندان فهیم بتوانیم شهرداری را به نقطه ای برسانیم که وقتی مردم وارد آن می شوند احساس آرامش کنند.
 

وی افزود: این را قبول ندارم که بگوییم مردم ما برای رفاهیات و نان انقلاب نکردند. حتما اینگونه است ولی وقتی می بینیم حضرت علی(ع) در زمان حکومت برایش مهم بود که حتی یک کودک هم سر گرسنه بر بالین نگذارد و ظلمی رخ ندهد ما هم باید به رفاهیات و معیشت مردم توجه کنیم.
 

عمق استراتژیک نظام ما قلب مردم است

دکتر قالیباف با بیان اینکه عمق استراتژیک نظام ما قلب مردم است که پای نظام و حکومت نشسته اند، اظهار داشت: این را بدانیم که اگر سستی به وجود آید، روحیه مبارزه از ما گرفته شود، تهاجم فرهنگی تاثیرگذار شود، اختلاف باشد و گروه گرایی و حزب گرایی بر اساس انقلاب ما غلبه پیدا کند، از مسیر نهضت امام حسین (ع) فاصله گرفته ایم.
 

وی در بخش دیگری از سخنانش به شهروندان تهرانی قول داد به تمام نامه هایی که به دستش می رسد ظرف مدت یک هفته الی 10 روز پاسخ داده می شود و گفت: از آنجایی که بخش اعظمی از نامه ها مربوط به بحث اشتغال و کار است، با اینکه این موضوع از وظایف شهرداری نیست اما ما این موضوع را به مراجع ذیصلاح اعلام می کنیم. ولی موضوعات مربوط به کار شهرداری حتما پاسخ داده خواهد شد

:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 50
:: ارسال شده در: اخبار سیاسی ,
:: مطالب مرتبط: پیغام قالیباف به روحانی بعداز انتخابات , دیدار شهردار تهران و دریادار سیاری با خانواده های شهدای نیروی دریایی , مراسم بهره برداري از بزگراه طبقاتي شهيد صدر , مراسم بهره برداری از بوستان اکو , مراسم بهره برداری از بزگراه طبقاتی شهید صدر , دکتر قاليباف در پايان ديدار با استاندار تهران: كارگروه مشترك شهرداري و استانداري براي حل مشكلات حريم شهر تهران تشكيل مي‌شود , دکتر قالیباف در مراسم بهره برداری از پروژه پل های ارتباطی بزرگراه شهید باکری:بدون اصلاح فرهنگ ترافیک و تغییر سبک زندگی و تنها با توسعه بزرگر , پخش برنامه های تبلیغاتی دکتر قالیباف در رسانه ملی در تاریخ 22 خرداد/ناگفته‌های دکتر قالیباف ، امشب 2 , مشروح سخنان دکتر قالیباف در اهواز: سیاست زدگان یک روز هم به جنگ نیامدند ودر صف نامردان ایستادند و ما , پیام دكتر قالیباف خطاب به بازیکنان تیم ملی فوتبال و فوتبال دوستان ان شاالله این بازی فوتبال در ی ,
نویسنده
نویسنده : حسن
تاریخ : [دوشنبه 27 آبان 1392 ] [ 4:56]
تاریخ
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آخرین مطالب ارسالی
تشکر طرفداران رئیسی از قالیباف تاریخ : دوشنبه 25 اردیبهشت 1396
نامزدهای جبهه انقلاب برای نجات ایران ائتلاف کردند/ حجت الاسلام رئیسی نامزد نهایی شد + متن بیانیه مه تاریخ : دوشنبه 25 اردیبهشت 1396
بدهی‌های دولت در دوره روحانی چه میزان افزایش یافت؟ تاریخ : چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396
دیدار جمعی از جهادگران مناطق محروم با «قالیباف» تاریخ : چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396
پاسخ ستاد قالیباف به رئیس کل بانک مرکزی تاریخ : چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396
واکنش ستاد قالیباف به سرقت ستاد روحانی تاریخ : سه شنبه 19 اردیبهشت 1396
دستور رئیس دفتر روحانی به سیف برای حمله به قالیباف تاریخ : سه شنبه 19 اردیبهشت 1396
خداحافظی با مونولوگ؛ مردم کارنامه قالیباف را قضاوت می‌کنند +تصاویر تاریخ : سه شنبه 19 اردیبهشت 1396
عکس/ دیدار قالیباف با منتخبین کردستان تاریخ : سه شنبه 19 اردیبهشت 1396
نامزد انتخابات نشدم که کناره‌گیری کنم/ انشاءالله شاهد نصب کنتور ایجاد 5 میلیون شغل در پایتخت خواهی تاریخ : سه شنبه 19 اردیبهشت 1396
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
user
progress عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

progress فراموشی رمز عبور؟

progress عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 144
کل نظرات کل نظرات : 11
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 1
تعداد اعضا تعداد اعضا : 9

کاربران آنلاین کاربران آنلاین

آمار بازدید آمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 59
باردید دیروز باردید دیروز : 3
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 0
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 0
بازدید هفته بازدید هفته : 59
بازدید ماه بازدید ماه : 178
بازدید سال بازدید سال : 178
بازدید کلی بازدید کلی : 14,786

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 54.209.202.123
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
RSS

Powered By
Rozblog.Com
Translate : RojPix.ir