close
تبلیغات در اینترنت
گزارش عملکرد شهرداری تهران درمحضر مراجع عظام تقلید

ستاد مردمی دولت کار و کرامت (تغییر به نفع مردم)

محمد باقر قالیباف در سفری به شهر مقدس قم با تنی چند از مراجع عظام تقلید و علمای بزرگ این شهر دیدار کردند. شهردار تهران به سیاق سالهای گذشته گزارشی از عملکرد حوزه تحت مسئولیت خود به مراجع و علما دادند. بیانات و نظرات علما و مراجع عظام در این دیدارهای جداگانه بخصوص که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری قرار داریم قابل تامل است چرا که مولفه هایی را مورد تاکید قرار داده اند که به نظر می رسد هر کدام می تواند ملاک و معیاری مناسب برای افکار عمومی جهت ارزیابی نیازهای روز جامعه و آشنایی با جهت گیری های علما…

banner
جستجوگر پیشرفتهآخرین ارسال های انجمن
عنوان پاسخ بازديد آخرين ارسال
سامانه کارانه راه‌اندازی شد/ متقاضیان با هر مهارت و تخصصی ثبت‌نام کنند سامانه کارانه راه‌اندازی شد/ متقاضیان با هر مهارت و تخصصی ثبت‌نام کنند 1 35 sahebi
پیغام قالیباف به روحانی بعداز انتخابات پیغام قالیباف به روحانی بعداز انتخابات 0 278 hassan
 زندگینامه دکتر محمدباقر قالیباف زندگینامه دکتر محمدباقر قالیباف 0 157 hassan
كارگروه مشترك شهرداري و استانداري براي حل مشكلات حريم شهر تهران كارگروه مشترك شهرداري و استانداري براي حل مشكلات حريم شهر تهران 0 67 farmhand
افتخار پادویی افتخار پادویی 0 292 farmhand
یک خواسته از خدا یک خواسته از خدا 0 64 farmhand
ملاقات بعد از ١١سال ملاقات بعد از ١١سال 0 71 farmhand
 همکلاسی‌ها و همرزمان سال‌های دفاع مقدس همکلاسی‌ها و همرزمان سال‌های دفاع مقدس 0 105 farmhand
رفته بودیم برای باز کردن جوی آب، نه دعوا رفته بودیم برای باز کردن جوی آب، نه دعوا 0 99 farmhand
خاطره‌ای از دلاوری های بسیجیان آذربایجانی خاطره‌ای از دلاوری های بسیجیان آذربایجانی 0 100 farmhand
[Forum_Post_Title] صفحه اول انجمن | [Forum_Post_Title] ثبت نام در انجمن | [Forum_Post_Title] ورود به پنل کاربری

محمد باقر قالیباف در سفری به شهر مقدس قم با تنی چند از مراجع عظام تقلید و علمای بزرگ این شهر دیدار کردند. شهردار تهران به سیاق سالهای گذشته گزارشی از عملکرد حوزه تحت مسئولیت خود به مراجع و علما دادند. بیانات و نظرات علما و مراجع عظام در این دیدارهای جداگانه بخصوص که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری قرار داریم قابل تامل است چرا که مولفه هایی را مورد تاکید قرار داده اند که به نظر می رسد هر کدام می تواند ملاک و معیاری مناسب برای افکار عمومی جهت ارزیابی نیازهای روز جامعه و آشنایی با جهت گیری های علما و مراجع در خصوص مباحث روز جامعه باشد. اینکه دغدغه مراجع و علمای بزرگ در این شرایط و معطوف به آینده کشور چیست.آیت الله نوری همدانی پس از استماع سخنان شهردار تهران گفت: آنچه شما انجام داده اید و کارهایی که کرده اید، نام آن را جز حماسه چیزی دیگری نمی توان گذاشت؛ یعنی شما در کارهای خود خلق حماسه کرده اید.آنچه انجام شده با توجه به گستردگی کارها و ویژگی هایی همانند شجاعت، قدرت و مدیریت که شما دارید، افتاده است.... کسانی باید در انتخابات آینده کاندیدا شوند که افرادی شجاع، با فرهنگ و حماسه ساز باشند و بتوانند موضوعات اقتصادی، گرانی، تورم، بیکاری و مسایل بین المللی را حل کنند.

آیت الله جعفر سبحانی نیز با اشاره به فعالیت های صورت گرفته از سوی شهرداری تهران گفت: خدمات و اقدامات شما در تهران بسیار چشمگیر است و هر کس به این شهر می آید، متوجه این اقدامات می شود. ما امیدواریم همه مسئولان مثل شما شبانه روز کار کنند و خدمات اسلام را نشان دهند.

آیت الله مکارم شیرازی در دیدار شهردار تهران گفت: آنچه شما انجام داده اید را تبلیغ غیر مستقیم نظام و اسلام می دانم هنگامی که افراد خارجی به تهران می آیند و ایران را می بینند حتما در مقایسه با کسانی که تهران را ندیده اند، نگاه متفاوتی نسبت به جمهوری اسلامی خواهند داشت، این افراد با دیدن این موفقیت ها می فهمند اسلام برای زندگی سالم مردم برنامه دارد و معلوم می شود شهرداری به معنای عمران و آبادانی شهر نیست، بلکه به معنای در نظر گرفتن سلامت جسمی و روحی مردم شهر است. شاید بسیاری از اقداماتی که انجام داده اید در خارج از حیطه کار شهرداری بوده باشد، اما وقتی دیدید کارهای بر زمین مانده متولی ندارد و یا متولی آن به آن ها نمی پردازد، وارد میدان شدید و آن کار را بر عهده گرفتید که این کار بسیار خوبی است.

آیت الله جوادی آملی نیز با اشاره به گزارش ارایه شده از سوی شهردار تهران درباره اقدامات مدیریت شهری در سال ۱۳۹۱، گفتند: اقداماتی که در شهر تهران و شهرداری انجام داده اید، بسیار مسرت بخش است، برای شما توفیق ارایه خدمات برتر و بهتر را از خداوند متعال خواستارم. ژاک شیراک که شهردار بود و بعد رئیس جمهور شد به این دلیل بود که شهرش را به گونه ای اداره کرد که آن شهر را الگوی کشور دید؛ اگر کسی شهری فکر کند او همیشه شهردار خواهد بود، اما اگر کسی شهر را الگوی کشور بداند و آن را به شکلی بسازد که نمونه کشور باشد آن وقت اگر ۱۰ میلیون جمعیت شدند ۷۰ میلیون نفر بازهم کار آمدند. چون مردم نمونه مملکت اند. باید کار را به آنها بسپارند و نظارت کنند و آنها کارشان را خودشان انجام دهند مردم می توانند این کار را انجام دهند.

با توجه به بیانات این مراجع عظام تقلید، می توان به راحتی برخی محورهای مشترک را در بین آنها پیدا کرد که نشان از دغدغه مشترک آن بزرگواران دارد. توجه به مقوله هایی همچون کار و تلاش، خدمت رسانی به مردم، ضرورت احساس مسئولیت و کارآمدی و نشان دادن کارآمدی نظام اسلامی شاید برخی از مهمترین مولفه هایی باشد که به نوعی در بیانات مراجع یاد شده دیده می شود.

این خود می تواند ملاک و معیار ارزنده ای باشد برای شناخت نقطه نظرات مراجع و علما به عنوان دلسوزان مردم و نظام و دین و اینکه این بزرگواران چه نوع جهت گیری های فکری و مدیریتی را مناسب جامعه اسلامی می دانند.

مشخص است که مراجع عظام با مشاهده کاستی های فعلی در عرصه سیاست و اقتصاد اینچنین صریح به شرح ایده‌آل های مکتبی پرداخته اند. فی الواقع نقش تاریخی و دوران ساز مرجعیت در جامعه اسلامی چنین حکم می کند که نگاهبانان نهاد دین هواره با نگاهی آسیب شناسانه به جامعه اسلامی نظر بیفکنند و نقایص را رصد کنند. مهمترین نقصی که شاید در نظر این بزرگواران مهم جلوه می کند سیاست زدگی مفرطی است که گریبانگیر جامعه ما شده است و سیاسیونی که فقط حرف را به جای عمل ملاک معرفی اسلام و کارآمدی دین در اداره جامعه معرفی می کنند. لطماتی که از حوزه این نگرش سیاست زده و مقطعی به سیاست و فرهنگ و اقتصاد کشور وارد آمده دوایی جز «کار و تلاش شبانه روزی برای اثبات کارآمدی دیانت» ندارد. امری که به صورت آشکار مورد تاکید مراجع عظام قرار گرفت.

تاکید علما و مراجع همواره بر پرهیز از حاشیه سازی و تمرکز کردن بر کار و تلاش و انجام وظایف محوله قانونی بوده است. چرا که پیشرفت کشور حاصل نمی شود مگر با نهادینه کردن تفکر مبتنی بر کار و تلاش و احساس مسئولیت. آنچه در طول 8 سال گذشته در تهران حادث شده نمونه و مصداقی است از اینکه با تن دادن به کار و پرهیز از تنش ها و التهابات سیاسی بیهوده می توان باری را از دوش مردم برداشت و مقدمات آسایش و رفاه آنها و اثبات کارآمدی دین را فراهم کرد.

علما و مراجع تقلید هم بر این عملکرد صحه گذاشته اند. نهایت اینکه مراجع و علمای دینی ما آنگونه که از بیاناتشان بر می آید راه ترقی و سعادت کشور را کار و خدمت رسانی مسئولان می دانند. مسئولانی که فرصت های ناب خدمت گذاری را با تنش ها و توجیهات و بهانه گیری های مختلف به هدر نمی دهند.


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 102


:: برچسب‌ها: گزارش عملکرد شهرداری تهران درمحضر مراجع عظام تقلید ,
نویسنده
نویسنده : حسن
تاریخ : [شنبه 07 ارديبهشت 1392 ] [ 8:41]
تاریخ
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آخرین مطالب ارسالی
تشکر طرفداران رئیسی از قالیباف تاریخ : دوشنبه 25 اردیبهشت 1396
نامزدهای جبهه انقلاب برای نجات ایران ائتلاف کردند/ حجت الاسلام رئیسی نامزد نهایی شد + متن بیانیه مه تاریخ : دوشنبه 25 اردیبهشت 1396
بدهی‌های دولت در دوره روحانی چه میزان افزایش یافت؟ تاریخ : چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396
دیدار جمعی از جهادگران مناطق محروم با «قالیباف» تاریخ : چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396
پاسخ ستاد قالیباف به رئیس کل بانک مرکزی تاریخ : چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396
واکنش ستاد قالیباف به سرقت ستاد روحانی تاریخ : سه شنبه 19 اردیبهشت 1396
دستور رئیس دفتر روحانی به سیف برای حمله به قالیباف تاریخ : سه شنبه 19 اردیبهشت 1396
خداحافظی با مونولوگ؛ مردم کارنامه قالیباف را قضاوت می‌کنند +تصاویر تاریخ : سه شنبه 19 اردیبهشت 1396
عکس/ دیدار قالیباف با منتخبین کردستان تاریخ : سه شنبه 19 اردیبهشت 1396
نامزد انتخابات نشدم که کناره‌گیری کنم/ انشاءالله شاهد نصب کنتور ایجاد 5 میلیون شغل در پایتخت خواهی تاریخ : سه شنبه 19 اردیبهشت 1396
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
user
progress عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

progress فراموشی رمز عبور؟

progress عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 144
کل نظرات کل نظرات : 11
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 1
تعداد اعضا تعداد اعضا : 9

کاربران آنلاین کاربران آنلاین

آمار بازدید آمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 12
باردید دیروز باردید دیروز : 3
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 0
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 0
بازدید هفته بازدید هفته : 12
بازدید ماه بازدید ماه : 131
بازدید سال بازدید سال : 131
بازدید کلی بازدید کلی : 14,739

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 54.209.202.123
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
RSS

Powered By
Rozblog.Com
Translate : RojPix.ir