close
تبلیغات در اینترنت
خداحافظی با مونولوگ؛ مردم کارنامه قالیباف را قضاوت می‌کنند +تصاویر

ستاد مردمی دولت کار و کرامت (تغییر به نفع مردم)

خداحافظی با مونولوگ؛ مردم کارنامه قالیباف را قضاوت می‌کنند +تصاویر در بخش ملاقات شهردار تهران زیباترین لحظه ای که فوق العاده دردآور است این است که زن سرپرست خانوار به او می گوید به حضرت عباس(ع) آرد ندارم. شوهرم مریض شد، پول نداشتیم برای بیمارستان و فوت کرد. سرویس فرهنگ و هنر مشرق- فیلم تبلیغاتی محمد باقر قالیباف به هیچ عنوان پروپاگاندایی ساخته نشده است.  نمای گل درشتی را نمی‌توان درون متن مستند جستجو کرد که پرسوناژ محوری تمایل داشته باشد، نمایشی سیاسی از خودش را به مخاطب تحمیل کند.…

banner
جستجوگر پیشرفتهآخرین ارسال های انجمن
عنوان پاسخ بازديد آخرين ارسال
سامانه کارانه راه‌اندازی شد/ متقاضیان با هر مهارت و تخصصی ثبت‌نام کنند سامانه کارانه راه‌اندازی شد/ متقاضیان با هر مهارت و تخصصی ثبت‌نام کنند 1 34 sahebi
پیغام قالیباف به روحانی بعداز انتخابات پیغام قالیباف به روحانی بعداز انتخابات 0 278 hassan
 زندگینامه دکتر محمدباقر قالیباف زندگینامه دکتر محمدباقر قالیباف 0 157 hassan
كارگروه مشترك شهرداري و استانداري براي حل مشكلات حريم شهر تهران كارگروه مشترك شهرداري و استانداري براي حل مشكلات حريم شهر تهران 0 67 farmhand
افتخار پادویی افتخار پادویی 0 292 farmhand
یک خواسته از خدا یک خواسته از خدا 0 64 farmhand
ملاقات بعد از ١١سال ملاقات بعد از ١١سال 0 71 farmhand
 همکلاسی‌ها و همرزمان سال‌های دفاع مقدس همکلاسی‌ها و همرزمان سال‌های دفاع مقدس 0 105 farmhand
رفته بودیم برای باز کردن جوی آب، نه دعوا رفته بودیم برای باز کردن جوی آب، نه دعوا 0 97 farmhand
خاطره‌ای از دلاوری های بسیجیان آذربایجانی خاطره‌ای از دلاوری های بسیجیان آذربایجانی 0 99 farmhand
[Forum_Post_Title] صفحه اول انجمن | [Forum_Post_Title] ثبت نام در انجمن | [Forum_Post_Title] ورود به پنل کاربری

خداحافظی با مونولوگ؛ مردم کارنامه قالیباف را قضاوت می‌کنند +تصاویر

محمد باقر قالیباف

در بخش ملاقات شهردار تهران زیباترین لحظه ای که فوق العاده دردآور است این است که زن سرپرست خانوار به او می گوید به حضرت عباس(ع) آرد ندارم. شوهرم مریض شد، پول نداشتیم برای بیمارستان و فوت کرد.

سرویس فرهنگ و هنر مشرق- فیلم تبلیغاتی محمد باقر قالیباف به هیچ عنوان پروپاگاندایی ساخته نشده است.  نمای گل درشتی را نمی‌توان درون متن مستند جستجو کرد که پرسوناژ محوری تمایل داشته باشد، نمایشی سیاسی از خودش را به مخاطب تحمیل کند. مستند انتخاباتی او بیشتر به یک مستند صنعتی برای ارائه گزارش کار شباهت دارد و البته نوعی وضعیت پرولتاریاگرایی چاشنی این گزارش است.

 لحظاتی کوتاه قالبیاف از اهداف و آینده نگری خویش سخن بر زبان می آورد و باقی مستند گزارشی از وضعیت موجود است. در ابتدای مستند صدای پر حرارات او را که می‌شنویم از افتخارات ملی – میهنی سخن بر زبان می‌آورد و سپس خیلی سریع دوربین به سراغ معضلات اجتماعی – اقتصادی مردم در نقاط محروم می رود.

آنچه زیباست و رابطه سمپاتیکی بین مخاطب اثر و کاندیدای ریاست جمهوری بوجود می آورد این است که قالبیاف رخ به رخ، نفس به نفس با مردم سخن می ‌گوید، دردهای آنها را می شنود، از سرپرست مادر خانواده راجع به نحوه فوت سرپرست خانوار سئوال می‌پرسد و مشخص این موقعیت ‌های کاملا بصری،  فراتر از یک مستند انتخاباتی است.

 آنچه در متن این مستند در همان بخش های ابتدایی نمود دارد این است که دوربین به مناطق محروم می رود اما نگاه توسعه مدار قالیباف برای دوری از شومنی کردن نمود عینی دارد. این نگاه توسعه مداری که در سایر برنامه های تلویزیونی قالیباف، به شکلی مترقی بروز و ظهور داشت را در متن این مستند، می توان حس کرد که او سراغ درد واقعی و طبقه دردمند و نادیده گرفته شده در این چهارسال، رفته است.

در این  مستند در مواجهه با مردم مناطق محروم و مردم تهران یک نکته را به صورت واقعی اثبات می کند: قالیباف وقتی در کنار دردمندان مناطق محروم ایستاده است، با غرور سیاستمدارانه رفتار نمی‌کند. از متن و فرامتن فعالیتش می توان فهمید، رفتارش سیاستمدارانه نیست، رفتارش مثل خادمان حرم علی ابن موسی الرضاست، همچنان چنین مردی به نظر می‌رسد، در هر لباسی ،نظامی، خلبانی، شهرداری، خادم علی ابن موسی الرضاست. و البته که خادم بودن در مشی و مرام افرادی نظیر او تجلی و عینیت دارد.

جلوه حضورش همواره مردمی و خادمی دارد. در مقابل خانمی که سرپرست ندارد با احترام نشسته است، در ابتدا که او را می بیند، سرش را پایین می اندازد. شرمندگی در نگاهش موج می‌زند.  در مقابل مردم مناطق مردم با ادب از نوع همان خضوع خادمانه صحبت می کند، مثل برخی آقایان نیست که تصور «ولی نعمتی مردم» در حرکات دست و صورتشان به وضوح دیده شود.

قالبیاف در هر جای تهران و ایران حاضر  می شود مردم خیلی راحت می توانند با او صحبت کنند، و با دست و روبوسی ابراز احساسات کنند؛ هر چند که ضعف  بزرگ قالبیاف این است که  برخلاف رقبای حقوقدانش، اصلا بازیگر سیاسی خوبی نیست که طبق سناریوی چیده شده حرکت کند و حرف بزند، حتی به فیلم تبلیغاتی هم نیازی نیست. رفتار هر کسی، بازتاب تفکرات اوست.

در واقع رفتار خادمانه و خضوع در مقابل مردم بخشی از رفتار واقعی اوست. در بخش دیگر این مستند، یکی از راننده های محترم تاکسی به این موضوع اشاره می کند که در محافل عمومی با قالیباف برخورد داشته و چقدر راحت توانسته با شهردار تهران ملاقات کند . معضلاتش را بگوید. حال آنکه هستند وزرایی در دولت تدبیر که ماهها برای ملاقات و جلسه با رئیس دولت باید در انتظار بمانند.

با کبر و ولی نعمتانه رفتار نمی کند. در مقابل مردم حرف نمی زند و گوش می‌دهد، با نهایت ادب و احترام. پس مشخص است در صورت انتخاب دولت مردم، دولت او مونولوگی ولی‌نعمت پرور، نخواهد بود و مردم می‌توانند بالاخره پس از یک وقفه چهار ساله بار دیگر با دولت منتخبشان در دور افتاده ترین نقاط هم دیالوگ برقرار کنند.

دوربین زبان گویای مونولوگ است. در بخش ملاقات شهردار تهران زیباترین لحظه ای که فوق العاده دردآور است این است که  زن  سرپرست خانوار به او می گوید به حضرت عباس(ع) آرد ندارم. شوهرم مریض شد،پول نداشتیم برای بیمارستان و فوت کرد.

همین که وارد می‌شود روی زیر انداز نیم بند ،خانواده محروم می‌نشیند و دخترانش را نیز دعوت می‌کند در کنارش بنشینند...

قالیباف در گفتگوی تلویزیونی خود گفته بود که صنعتگرانی را دیده‌ام که به دلیل عدم پرداخت معوقات بانکی خود را دار زده‌اند و برای اینکه سخنانش در گفتگو با مردم جنبه عوام فریبانه - به سیاق برخی آقایان -  نداشته باشد چنین تراژدی دهشتناکی را در متن مستند به نمایش می‌گذارد.  نمایش کارخانه‌های ورشکست شده،  تاکید بر ساختارهای زیربنایی و صنعتی نابوده شده ای که موید این مهم است که روند کنونی نه تنها موجب شده در راکتور اراک بتون بریزیم، بلکه در دوران ندانم کاری سیاسی - اقتصادی، برخی  مشغول بتون ریزی اساسی در اقتصاد این سرزمین هستند. شهردار تهران، سراغ کارخانه ورشکسته رفته و مخاطب تجلی بغرنجی از یک وضعیت حاد را درک‌ می‌کند.  بازهم باید اشاره کنیم قالیباف اصلا بازیگر و مونولوگ گوی خوبی نیست، بازیگر سیاسی خوبی هم نیست. رفتارش در مقابل مردمی طوری است که خوب می شنود، هیچ گاه دستش را بالا نمی آورد و با تحکم با مردم سخن بگوید، صدایش را برای مردم بلند نمی‌کند و دردهای آن‌ها را «شعر و شعار» نمی‌خواند؛ و اگر در دوره انتخاب گذشته، ناکام بوده به این دلیل است هیچگاه نتوانسته سیاست بازی کند؛ نتوانست در دوربین نگاه کند وعده بدهد و بعد بگوید «من نگفتم». دوربین به روایت مردم نشان می دهد ۳۱۰ واحد صنعتی منهدم شده اند. هولوکاست اقتصادی، موضوع عجیب و غریبی نیست، تسلط توده قدرتمند، می تواند چنین تراژدی انسانی عجیبی را رقم بزند.

لحن مستند در نیمه دوم تغییر می‌کند و از زبان قالیباف می شنویم :

جمهوری اسلامی اگر مردم را داشته باشد همه چیز دارد اگر مردم را نداشته باشد هیچ چیز ندارد. . امروز فاصله یک جوان با نشاط ما با اعتیاد و کارتن خوابی فقط به اندازه یک شغل است. وظیفه انقلاب اسلامی رسیدگی به محرومان است. ما هم کارنامه قابل قبولی نداریم . دشمن هم به این ضعف ما پی برده است.

این تصاویر مستقیما گره می‌خورد با اشاره بانویی که اشاره می‌کند همسر نخبه‌اش با تحصیلات قابل اعتنایی که دارد همچنان بیکار است. نکته مهم این است که در ادامه این مستند مردم به روشنی و سادگی می توانند اظهار نظر کنند قالیباف تاکید موکد روی نیروی  انسانی است که طی چهار سال اخیر به شکل عجیبی نادیده گرفته می شود. گفتمان ۴ سال اخیر دولت نیز مبتنی بر نادیده گرفتن مردم واقعی است. قالیباف درونمایه‌ای را در متن مستندش  نشان می دهد که در آینده‌ای محتمل، به جای وعده توخالی بازگشت عزت به پاسپورت ایرانی (که آن هم محقق نشد!)، عزت به سفره های مردم بازخواهد گشت.


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 62

:: مطالب مرتبط: پیغام قالیباف به روحانی بعداز انتخابات , دیدار شهردار تهران و دریادار سیاری با خانواده های شهدای نیروی دریایی , مراسم بهره برداري از بزگراه طبقاتي شهيد صدر , مراسم بهره برداری از بوستان اکو , مراسم افتتاح یازدهمین نمایشگاه یاد یار مهربان , مراسم بهره برداری از بزگراه طبقاتی شهید صدر , دکتر قاليباف در پايان ديدار با استاندار تهران: كارگروه مشترك شهرداري و استانداري براي حل مشكلات حريم شهر تهران تشكيل مي‌شود , افتخار پادویی , یک خواسته از خدا , ملاقات بعد از ١١ سال در قرارگاه قدس بودیم و در کرخه عمل میکردیم. درست در مسیری که شهدای هویزه مثل شهید علم الهدی عمل کرده بودند. شب عملیات، کم ,
نویسنده
نویسنده : حسن
تاریخ : [سه شنبه 19 ارديبهشت 1396 ] [ 18:18]
تاریخ
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آخرین مطالب ارسالی
تشکر طرفداران رئیسی از قالیباف تاریخ : دوشنبه 25 اردیبهشت 1396
نامزدهای جبهه انقلاب برای نجات ایران ائتلاف کردند/ حجت الاسلام رئیسی نامزد نهایی شد + متن بیانیه مه تاریخ : دوشنبه 25 اردیبهشت 1396
بدهی‌های دولت در دوره روحانی چه میزان افزایش یافت؟ تاریخ : چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396
دیدار جمعی از جهادگران مناطق محروم با «قالیباف» تاریخ : چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396
پاسخ ستاد قالیباف به رئیس کل بانک مرکزی تاریخ : چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396
واکنش ستاد قالیباف به سرقت ستاد روحانی تاریخ : سه شنبه 19 اردیبهشت 1396
دستور رئیس دفتر روحانی به سیف برای حمله به قالیباف تاریخ : سه شنبه 19 اردیبهشت 1396
خداحافظی با مونولوگ؛ مردم کارنامه قالیباف را قضاوت می‌کنند +تصاویر تاریخ : سه شنبه 19 اردیبهشت 1396
عکس/ دیدار قالیباف با منتخبین کردستان تاریخ : سه شنبه 19 اردیبهشت 1396
نامزد انتخابات نشدم که کناره‌گیری کنم/ انشاءالله شاهد نصب کنتور ایجاد 5 میلیون شغل در پایتخت خواهی تاریخ : سه شنبه 19 اردیبهشت 1396
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
user
progress عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

progress فراموشی رمز عبور؟

progress عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 144
کل نظرات کل نظرات : 11
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 1
تعداد اعضا تعداد اعضا : 9

کاربران آنلاین کاربران آنلاین

آمار بازدید آمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 12
باردید دیروز باردید دیروز : 0
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 0
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 0
بازدید هفته بازدید هفته : 12
بازدید ماه بازدید ماه : 68
بازدید سال بازدید سال : 1,040
بازدید کلی بازدید کلی : 14,477

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 35.175.182.106
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
RSS

Powered By
Rozblog.Com
Translate : RojPix.ir